Nieuws

Toekenningen vierde kwartaal 2024

Fonds Sluyterman van Loo financierde in het vierde kwartaal van 2024 in totaal 73 initiatieven. Het fonds deed dit samen met verschillende aan het fonds verbonden co-financiers. De toekenningen vallen binnen de programma’s Lang Leve Kunst en Verbinding. In het laatste kwartaal ontvingen we relatief veel grotere aanvragen. Het budget voor 2024 is hiermee volledig benut.

Hieronder staat een overzicht van alle toekenningen. We lichten twee bijzondere initiatieven uit: een uit het programma Lang Leve Kunst en een uit het programma Verbinding.

 

Alle toekenningen uit het vierde kwartaal 2024

 

Uitgelicht: “Vitalis Menukaart Kunst is zorg”

Vanuit het ontwikkelprogramma van Lang Leve Kunst heeft Vitalis samen met een aantal brede zorginstellingen doelen geformuleerd om kunst en cultuur in te zetten voor alle ouderen in een kwetsbare situatie. Namelijk:

1. Creëren intern en extern draagvlak

2. Inzichtelijk maken belang

3. Zichtbaarheid

4. Structurele inbedding en verduurzaming

5. Kennisoverdracht.

Zorginstelling Vitalis onderzocht met de projecten Trotse Kameraden en Samen Creatief de mogelijkheden om Kunst en Cultuur in de ouderenzorg te verduurzamen, zowel inhoudelijk als financieel. Zij maakten inzichtelijk wat het beoefenen van kunst oplevert voor bewoners en voor de afdeling, en wat deze activiteiten kosten. De bewezen succesvolle activiteiten worden opgenomen in een “menukaart”.

De menukaart biedt zoveel mogelijk ouderen die bij Vitalis wonen een passend kunstaanbod, afgestemd op hun mogelijkheden en behoeften. Op de menukaarten komen projecten die specifiek voor de afdelingen ontwikkeld zijn, maar er staan ook projecten op die voor alle bewoners van de Vitalis-locaties ontwikkeld zijn. En soms zelfs voor een combinatie met zelfstandig wonende ouderen uit de wijk en/of (zorg)medewerkers.

Vanuit de menukaart kunnen afdelingen kiezen welke bewezen succesvolle kunstactiviteiten zij hun bewoners willen aanbieden. De menukaart geeft managers en directie meteen inzicht in de inhoud, de waarde voor bewoners en afdeling, tijdsinvestering en kosten van een activiteit. Zo kan al in de jaarbegroting budget voor Kunst en Cultuur als onderdeel van zorg gereserveerd worden. Hiermee is financiering voor deze activiteiten onderdeel van de reguliere afdelings- en locatiebudgetten, en wordt het beschikbare budget voor de inzet en verduurzaming van Kunst in de zorg vergroot.

Project in cijfers

  • Het project bereikt minimaal 393 unieke ouderen
  • Locatie: Eindhoven
  • De looptijd is 1-1-2025 t/m 31-12-2026
  • Toekenning € 71.000

 

Uitgelicht: “Doorstart SeniorWeb Curaçao

Het doel van het SeniorWeb Curaçao-initiatief is om senioren op Curaçao digitale vaardigheden bij te brengen. Dit vergroot hun zelfstandigheid, sociale betrokkenheid en toegang tot digitale informatie. In dit derde jaar van het initiatief richt de stichting zich, naast de concrete digitale vaardigheidstrainingen, op het verbeteren en overdragen van digitale ondersteuning aan de lokale gemeenschap; de bibliotheek. Door de training over te dragen aan bibliotheekmedewerkers kan het initiatief duurzaam worden voortgezet en diepgeworteld raken in de gemeenschap.

Gedurende het jaar plant de stichting 9 cursusgroepen van 15 deelnemers, met 10 lessen per cursusreeks. De activiteiten richten zich op praktische digitale vaardigheden zoals het gebruik van podcasts, luisterboeken, online winkelen en bankieren bij lokale banken. Daarnaast bestaat de cursus uit een selectie van lessen afgestemd op de vaardigheden en behoeften van de deelnemers. De onderwerpen van de lessen komen voort uit de behoeften van de doelgroep.

Het SeniorWeb Curaçao-project werkt nauw samen met de Biblioteka Nashonal Kòrsou, waar de cursussen worden gegeven.  Biblioteka Nashonal Kòrsou zal ook de toekomstige verantwoordelijkheid voor het project overnemen.

Project in cijfers

  • Het project bereikt minimaal 135 unieke ouderen
  • Locatie: Curaçao
  • De looptijd is 10-2-2025 t/m 31-3-2026
  • Toekenning € 17.200

Zoeken:

Zoeken